BTV SPOR
Haberler / yazı-yorum
yazı-yorum
Tarih : 12.05.2018 Okunma : 2341

YAZI-YORUM

e-söylüyorum

ANNELER MELEKTİR

Evin telefonunu gece yarısı 3’te çaldı, uykudaki adam açtı telefonu.Telefondaki ses annesine aitti:

  • Nasılsı oğlum, iyimi sin? Diye sordu.

       Oğlu şaşkın bir ifadeyle:

  • İyiyim anne hayırdır bir şey mi oldu? Dedi.

        Annesi:

  • Bir şey yok oğlum sadece sesini duymak istedim dedi.

Oğlu da:

  • Anne sesimi duymak için bu saatte aranır mı? Dedi

       Anne:

  • Rahatsız mı ettim  oğlum? Dedi

       Oğlu:

  • Evet anne rahatsız ettin dedi

        Annesi şöyle dedi:

  • 25 sene önce bu saatte sen de beni rahatsız etmiştin, doğum günün kutlu olsun yavrum..

ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN..

 

GÖRÜ “ YORUM ”

Bartınspor Mazisini Arıyor

Bartınspor 1930’lı yıllarda Bartınlı gençler tarafından kuruldu. Dernekler bürosuna kaydı yapıldı. Gayri federe olarak sportif faaliyetlerine devam etti.1963 yılında Bartın Beşiktaş Jimnastik kulübü adı altında spor kulübü o dönemde Beden Terbiyesine tescili yapılarak spor faaliyetlerine katıldı. Bartınspor futbolda ikinci amatör kümede Zonguldak liginde ilk kez müsabakalara katıldı. Karabük, Kilimli, Filyos,Devrek, Çaycuma’daki takımlarla ligde şampiyon olmak için mücadele etti. 1970 yılında Bartın Beşiktaş Kulübü Genel Kurulunda ismi değişerek Bartınspor oldu. O günden itibariyle kulüp Bartınspor adı altında spor teşkilatının düzenlediği spor müsabakalarına katılıyor. 1972 yılında Bartın’da daha önce kurulan Bartıngençlikspor Kulübü kendini fes ederek  genel kurul kararı ile Bartınspor  kulübü ile birleşti. 1972 yılından itibaren Bartınspor ilçe de tek kulüp olarak faaliyetlerini sürdürdü. 1981 yılında kendini fes ederek Bartınspor adı altında birleşen Bartıngençlikspor kulübü 1981 yılında ilçenin ileri gelenlerinin çabalarıyla kurulan ikinci takım oldu.

19 YILDIR PROFESYONEL LİGE ÇIKAMIYOR

Bartınspor ilk kez profesyonel lige 1984-1985 sezonunda Faruk Narin başkanlığında çıktı. Faruk Narin, Bartınspor kulübünde uzun yıllar kulüp başkanlığı görevinde bulundu. Başkanlığı döneminde Bartınspor profesyonel üçüncü lig’inde üç sezon kaldı. Bartınspor üçüncü senesinde yine Faruk Narin başkanlığında profesyonel şimdi ki adıyla birinci ligine yükseldi. Bartınspor o dönemde tek lig olan ikinci liginde üç sene mücadele etti.1986 yılında ikinci lige çıkma başarısı gösteren Bartınspor, ilk senesinde ligi orta sıralarda bitirdi. 1987-1988, 1988-1989 ve 1989-1990 sezonunda mücadele den Bartınspor ikinci senesinde oynadığı maçlar sonunda ilk yarıyı lider tamamladı. Bartınspor ikinci ligde mücadeleler sonunda 1989-1990 sezonunda maddi imkansızlıklar nedeniyle üçüncü lige düştü.Bartınspor futbol tarihinin en başarılı dönemini 1992 yılında yaşadı. Bartınspor o dönemde Türkiye Kupasında Çeyrek Finale yükselme başarısını gösterdi.1992 yılında güçlü rakiplerini bir bir eleyen kırmızı-siyahlı ekip çeyrek finale yükselirken , çeyrek finalde rakibi Galatasaray’la eşleşti.Galatasaray takımın teknik direktörlüğünü ünlü teknik adam Kalli Felkamp yapıyordu. Bartınspor rakibine 4-1 mağlup olurken çeyrek finalde oynayan ilk ikinci lig takımı oldu. Türkiye Kupasında çeyrek final oynayarak bir tarih yazan Bartınspor kulübü sayesinde ilde 5 bin kapasiteli çim sahasına kavuştu. 1995 yılında üçüncü ligden amatör kümeye düşen Bartınspor, 1998 yılında tekrar üçüncü lige geri döndü. Kulüp Başkanı ise o dönemde Rıdvan Yamandı. Rıdvan Yaman tekrar Bartınspor’u üçüncü lige çıkartma başarısı gösterirken, kırmızı-siyahlı ekip ligde bir sene kalabildi. En son 1998 yılında Türkiye Üçüncü Ligine yükselen ve ligden bir sene sonra amatör kümeye geri dönen Bartınspor, 19 yıldır profesyonel lige çıkamıyor.

BÜYÜK ADAM OLMAK BİR MEZİYETTİR

  Bazı hedefler vardır, tesadüflerin eseri olarak elde edilse de, aslında inanmak ve hayat felsefesinin çizgilerini doğru çizmekle oluşur. Büyük adam olmak bir meziyettir.

    Ama büyük adam olup da, başarılı olmak aynı şey değildir ki…

İkisinin harmanladığı bir kişilik, şansın, bilginin ve azmetmenin ürünü olarak karşımıza çıkar. Yeter ki, büyük adam olma isteği taşıyan kişi, başarılı olmanın açılacağı kapıların her zaman geçebileceğine inansın.

 İşte o zaman, ulaşılamayacak sanılan zirveler, o insana düz ova gibi gelir.

NOKTA…

BBO

Faruk Narin ( Onursal Başkan)

Bartınspor ilk kez 1984-1985 sezonunda Profesyonel Lig’le tanıştı. Kırmızı-Siyahlı ekip profesyonel lige 1984-1985 futbol sezonunda Faruk Narin başkanlığında çıktı. Onursal Başkan Faruk Narin, Bartınspor kulübünde uzun yıllar kulüp başkanlığı görevinde bulundu. Bartınspor’a  o dönemlerde sahiplenerek profesyonel ligde uzun yıllar mücadele etmesini sağlayan Faruk Narin tüm transferleri de kendisi yaptı. Transferde kulübe maddi ve manevi sahip çıkan Narin başkanlığı döneminde Bartınspor, profesyonel 3.liginde üç sezon kaldı. Dönemin Başbakanı merhum Turgut Özel’a yakınlığı ile tanınan Türkiye’nin önemli iş adamları arasında yer alan Bartınspor Kulüp Başkanı Faruk Narin takımı üçüncü senesinde profesyonel ikinci ligine yükselterek Türk Futbol Tarihine  ismini altın harflerle yazdırdı. Bartınspor o dönemde tek lig olan Türkiye İkinci liginde üç sezon mücadele etti. 1986-1987 sezonunda   ikinci lige çıkma başarısı gösteren kırmızı-siyahlı ekip, ilk senesinde ligi orta sıralarda bitirdi. 1987-1988 ve 1988-1989 sezonunda ikinci ligde mücadele eden Bartınspor ikinci senesinde oynadığı müsabakalar sonunda ligin ilk yarısını lider bitirdi. Kulübe maddi ve manevi büyük destek veren kulübe sahiplenen başkan Faruk Narin’in transfer de takıma kaliteli oyuncular katarak kısa sürede başarıyı getirdi. İkinci yarıda sezon sonuna kadar ligde şampiyonluk kovalayan kırmızı-siyahlı ekip ulusal yazılı ve görsel basın da bir yıl boyunca Bartın’ın adının yer almasını sağladı. İlçe olan Bartın’ın ismini o yıllarda futbol sayesinde duyuran Bartınspor Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden çoğu takımdan daha eski olması ile Türk Futbolunda ayrı bir yer edindi. 84 Yıllık bir geçmişe sahip olan kırmızı-siyahlı ekibin mazisi başarılarla dolu olduğunu….

DUVAR YAZISI

Bildiklerini anlat ama

Akıl vermeye kalkma.

Anlatılanları iyi dinle,

Ama hepsini doğru sanma.

Sessiz kalmak,

Bir şey bilmediğin

Anlamına gelmez.

Çok konuşmakta

Çok şey

Bildiğini göstermez.

MEVLANA CELALEDDİN-İ RUMİ

HAFTALIK

Hiçbir şey hayal gücü kadar özgür değildir…