BTV SPOR
Haberler / YAZI-YORUM
YAZI-YORUM
Tarih : 07.11.2018 Okunma : 1801

e-söylüyorum

BARTINSPOR ZİRVE YARIŞINI YENİDEN BAŞLATTI

Bartınspor evinde ağırladığı Kaynaşlı Belediyespor’u mağlup ederek Lider Alemdağspor’un galip geldiği haftada 3 puan aldı ve zirveye bir adım daha yaklaştı. Galibiyet güzel ama sahada 90 dakika canla başla savaşan bir takım izledik.Böyle durumlarda, Bartınspor’un iyi futbolundan çok aldığı 3 puan ön plana çıkıyor. 6 eksikle son 2 hafta da aldığı galibiyet zirve yarışını yeniden başlattı. Özellikle de Lider Alemdağspor’un 1 puan gerisinde olmamız 3.lig için umutlandırdı.Ligde Hendek ve Karasuspor maçlarının puansız kapatmamızın ardından erteleme maçında Küçükyalı Yelkenspor ve Pazar günü Kaynaşlı Belediyespor karşısında aldığımız galibiyetle zirveye yeniden ortak olmamız bir başka önem taşıyor. Ancak, Bartınspor’un bundan böyle toparlanması ve konsantrasyonunu ön plana çıkarması gerekiyor. Mevcut kadro eksik olmasına rağmen bunu başaracak güçte. Özellikle bu hafta deplasmanda oynayacakları Çilimli Belediyespor maçı çok büyük önem taşıyor. Bu zorlu deplasmandan alınacak 3 puan, Bartınspor’u zirve yarışının en büyük ortağı yapar..

GÖRÜ “YORUM “

BU YOLUN SONU ŞAMPİYONLUK
Bartınspor’un geniş bir kadrosu yok. Takımda 6 oyuncusu sakat.Önemli oyuncularından yoksun çıktığı Kaynaşlı maçında Murat Saykal da sakatlanarak oyuna devam edemedi.Sezon başından beri sakatlık sorunuyla boğuşan Bartınspor Kaynaşlı Belediyespor ile oynadığı maçın ikinci yarısında Murat Saykal sakatlandı. 65.dakikasında sakatlanan Murat Saykal yerini genç oyuncu Göksel Yörükoğlu’na bıraktı.Karşılaşma öncesi Luka Guguchıa, Osman Mertoğlu, Muratcan Özel, Barış Arat, Özcan Gençoğlu ve Fatih Sercan Ekinci Bartınspor’daki sakat isimlerdi. Kaynaşlı maçında takımda savaşmayan oyuncu yoktu. Genç oyuncular kilitlenen oyunda bireysel özelliklerini çok fazla sahaya yansıtamadıkları gözüktü. Buna rağmen rakibe ciddi bir pozisyon vermedi.Takımın tecrübeli isimleri Şerif Sevinçhan, Emrah Akar ve Muhammet Özdemir bireysel özelliklerini sahaya yansıtarak galibiyette önemli rol üstlendiler.Bu oyuncular bireysel özellikleriyle ön plana çıkan oyuncular oldu.
Genç oyuncu Fatih Demirci git gide yükselen performansı ile göz doldurdu.Fatih Demirci defans ve hücum anlamında çok yetenekli. Mücadeleci ve ekip oyunu da biliyor. İkinci yarı oyuna giren genç yetenekli oyuncular Doğukan Ölçek ve Göksel Yörükoğlu müthiş bir performansa imza atan isimler oldu.Doğukan Ölçek ve Göksel Yörükoğlu Kaynaşlı maçında inanılmaz savaştılar.Doğukan genç dinamik harika bir oyuncu. 15-20 dakika içerisinde inanılmaz bir mücadele sergiledi. Doğukan yetenekli mücadeleyi seven ve futbolu bilen, savaşçı bir genç. Göksel Yörükoğlu Kaynaşlı maçında inanılmaz bir mücadele sergiledi. 
Son 5 günde 2 maç oynadılar. 5 günlük sürede oynadıkları 2 maçı kazanmanın mutluluğunu yaşadılar.Yüreklerini ortaya koydular. Son iki maçı kaybetmelerinin ardından hafta içinde oynadıkları erteleme maçı ve Pazar günü Kaynaşlı maçını kazanarak şampiyonluk yarışı içerisinde kalmayı başardılar. Bu iki maçın hikayesi kazanmaktı. Sadece 2 maç kazanmadılar. Bu yolda mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini inandırdılar.Son iki maçta alınan galibiyet Bartınspor yönetimini, camiasını ve taraftarını yeniden umutlandırdı. Bartınspor’da yeni bir hava esmeye başladı.Bu havanın takımı olumlu etkileyeceğini düşünüyorum.

FARK/ETTİM

ÖNEMLİ OLAN 3 PUAN

Bir gol 3 puan. Sonucun orasını burasını kurcalamadan iyidir.  Sezon öncesi başkan değişikliği, kulübün geleceğine ilişkin gelişmeler  Talat Özden ile yeniden  Umut. Tüm derdimiz şu aşamada takım bu sezon ipi göğüsleyerek şampiyon olsun. Takım zirve yarışını bırakmasın , kendine gelsin düze çıksın. Şimdi ne oynamışlar, nasıl oynamışlar kim iyi kim kötü. Bu yorucu ayrıntıların zamanı değil. Bartınspor’un gereksinimi geleceğine umutla bakılabilen bir pozisyon.

NOT: Bence futbolcular, ritim, tempo, pas akışı, pozisyon hazırlanışı meselelerine kafa yorsunlar. İşler daha da kolaylaşacak. Yinede lidere 1puan daha yaklaştılar. Buda başka bir güzel haber değil mi?