BTV SPOR
Haberler / Yeni Bartın ile Gençlerbirliği 1-1’lerini Yenemediler
Yeni Bartın ile Gençlerbirliği 1-1’lerini Yenemediler
Tarih : 09.06.2019 Okunma : 852

Yeni Bartın ile Gençlerbirliği 1-1’lerini Yenemediler

U11 Liginin ikinci hafta mücadelesinde  Bartın Gençlerbirliği ile Yeni Bartınspor Ömertepesi Sentetik Sahada sporcu velilerinin yoğun ilgi gösterdiği karşılaşmada 1-1 berabere kaldı.Müthiş bir çekişmeye sahne olan karşılaşmada Gençlerbirliği takımının golün Buğra Ege Topçan atarken, Yeni Bartınspor’un golünü ise Poyraz Yalçın kaydetti.

Futbol Federasyonu tarafından Minikler Şenliği diye adlandırılan futbol şovu 2  Haziran 2019 tarihinde start aldı.2018-2019 Futbol Sezonunda 9 takımın katılımı ile tek devreli lig usulüne göre, hafta içi ve hafta sonu oynanıyor.

Futbolda düzenlenen en alt kategori diye adlandırılan U11 Minikler futbol il birinciliği müsabakalarının ikinci haftasında  ligin iki güçlü takımı Bartın Gençlerbirliği ile Yen Bartınspor  karşı karşıya geldi. Futbol Federasyonu tarafından Minikler Şenliği diye adlandırılan futbol şovunda üçüncü hafta Ömertepesi Sentetik Çim Sahada karşılaşan iki ezeli ekibin maçını  Bartın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubuk, Kemergençlikspor Kulüp Başkanı İsmail Ekerbiçer,2 yıl Futbol İl Temsilcilik ve  geçen sezon BAL Ligi Denetçilik görevinde bulunan Taner Yamakoğlu, Son 4 yıldır Bartınspor’un yapılan olağanüstü kongrelerinde Başkan Adaylığını koyan  Kemergençlikspor Yöneticisi  Candemir Yazıcı,  Bartınlı Genç Futbolcu BESYO Mezunu Ayberk Yazıcı ve çok sayıda spor sever izledi.

 Maçın ilk yarısında iki ekipte kıran kırana mücadele ortaya koydu. Büyük çekişme içersinde oynanan maçta bol pozisyon üreten iki takım oyuncuları maç boyunca centilmence mücadele sergiledi. Bol pozisyonların yaşadığı ilk yarı da iki takım oyuncuları  son vuruşlar da etkisi kaldı.Başa baş şeklinde geçen mücadelenin ilk yarısı 0-0 berabere bitti.

Karşılaşmanın ikinci yarısı büyük çekişmeye sahne oldu. Karşılıklı ataklar şeklinde geçen  ilk 5 dakikanın ardından iki takım oyuncuları  üretken ve hücum ağırlıklı bir oyun ortaya koydu.İki ekipte bu yarıda açık ve tempolu bir oyun sergiledi. Maçın başından sonuna kadar kıran kırana bir mücadele sergileyen iki takım oyuncuları  organize atak geliştirdi. U11 Liginde ezeli rakiplerin maçı çok tempolu ve zaman zaman futbolun üst seviyeye çıktığı karşılaşma Bartın Gençlerbirliği takımından  Buğra Ege Topçan ve Yeni Bartınspor’dan Poyraz Yalçın’ın karşıklılı golleriyle 1-1 berabere bitti.

 U11’de haftanın maçı belirtilen Bartın Gençlerbirliği ile Yeni Bartınspor karşılaşmasından puanlar paylaşıldı. İki ekipte ikinci haftayı birer puan alarak kapattı.