BTV SPOR
Haberler / Yeni Başkan’ın Açıklamalarına Eski Yönetici Abdullah Bulut Tepki Verdi
Yeni Başkan’ın Açıklamalarına  Eski Yönetici Abdullah Bulut Tepki  Verdi
Tarih : 16.05.2018 Okunma : 2875

Yeni Başkan’ın Açıklamalarına  Eski Yönetici Abdullah Bulut Tepki  Verdi

Bartınspor’da 2016-2017 sezonunda Futbol Sorumlusu olarak görev yapan işadamı Abdullah Bulut, sosyal medyada canlı yayınla katıldı. Bulut,kongrede yaşananlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Eski Yönetimleri zan altında bırakan açıklamaları gündeme oturtan yeni başkan Enes Eser’e tepkiler yağmaya devam ediyor. Geçen yıl Bartınspor’da  Futbol Şube Sorumlusu olarak görev yapan işadamı Abdullah Bulut sosyal medyada yapılan canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.

Bartınspor Eski Başkanı Mehmet Bulut’a kongrede haksızlık yapıldığını belirten Bartınspor eski Yöneticisi işadamı Abdullah Bulut, gerçeklerin söylenmesi gerektiğini ifade etti. Geçmişte görev yapan kulüp başkanları gibi Mehmet Bulut’unda Bartınspor’a cebinden para verdiğini belirten Abdullah Bulut; “ Kamuoyunda haksız suçlamalar var. Bu konuyla ilgili muhataplar bir önce ki yönetimdir. Görevi bırakan Kulüp Başkanı Mehmet Bulut birileri tarafından  haksız yere suçlanması kabul edilemez bir durum.Bu konulara cevap vermesi gereken hususlara yeni seçilen yönetim kuruludur.Cevap vermeleri konusunda ben yetkili kişi değilim.Bir önceki yönetimde görev aldım. Bununla ilgili yorum yapma hakkına sahip değiliz diye de düşünüyorum. Kulübün borçlanmasıyla ilgili yorum yapması gereken kişilerin mevcut yönetim ve kulüp başkanının olması gerektiğini düşünüyorum. Bunu aklı selim olarak söylüyorum”dedi.

 KONGREDE YAŞANANLAR HİÇ HOŞ DEĞİL

 Kongrede yaşananları hoş karşılamadığını beliren Abdullah Bulut, “Ses çıkmayan yönetimin önce muhatap olarak onları tek tek aramanız gerekiyor. Gelişen olayları bizim bilmemiz mümkün değil.Onlar süreci bire bir yaşamış, belirli tutanaklara imza atmış  kişilerdir.Yorum yapabileceğim vakıf olabileceğim konu kongrede yaşanan gelişmelerle ilgili  durum bu.Hiçbir geliri olmayan bir kulüp yönetim olarak teslim alınmış belli bir hedef konulmuş. Bu hedefle ilgili çalışma başlatılmış  belirli bir seviyeye getirilmiş  tek yenilgi alarak şampiyonluğu kaybetmiş. Başarının gelmesi için tabi ki bu profesyonel liglerde de böyle maddi bir kaynak olması gerekir.Buda yönetim kurulunun işidir.Bartınspor’da görev yapan başkan ve bu yönetim kurulunun almış olduğu bir karar. Ben eski bir yönetici olarak  yine tahmin yürüyorum.Yine afaki konuşuyorum.Sizin bir maddi kaynak üretemediğiniz anda yapmanız gereken şey bir yerlerden destek almak borç almak gibi . Bu yönetim kurulunda karar alınmış. Maddi kaynağı üreten kişiden borç üretilmiş.Maddi kaynak sağlamadığınız anda hedefe giderken başarısız sonuçlar alınacağı açıklanır. Kulüp sonuç olarak başarısız nitelendirilmiş bir yenilgi ile şampiyonluk kaybedilmiştir. Allaha inancımız tam Biz inanan insanlarız.İnançlı insanlarız. Gördüğünle yetinmiyoruz. Görmeniz lazım.Tespit etmeniz lazım. Hırsızlık yapılmış sa görmeden fikir yürütemezsiniz nitelendiremezsiniz. Bu çok yanlış bir durum.” Dedi.

BARTINSPOR 3.LİG KUPASINI TEK BAŞINAMI KALDIRACAKTI

  Bartınspor’un bir il takımı olduğunu belirten Bulut, “Hiçbir geliri olmayan bir kulübe 1 Milyon TL yardım etmiş bir kulüp başkanının yada yöneticilerinin para çalması mümkün olabilir mi?Ben bu kulüpte bir yıl görev yaptım. Yapılan yardımlar dışında tamamen cebimizden verdik.Tabi ki şampiyonluk gelmeyebilir. Trabzonspor 95-96 yılında  ligden düşmesi kesinleşmiş bir takım olan Vanspor ile berabere kaldı. Ligin son haftasında sahasında Fenerbahçe’ye 2-1 mağlup oluyor ve şampiyonluğu kaybetti. Trabzonspor 1-0 önde getirdiği maçta 2 atak yaparak 2 gol bulan Fenerbahçe’ye sahasında yenilerek şampiyonluğu hediye etti. Yakın tarihte yine 2011 yılında Fenerbahçe ile eşit puanda olmasına rağmen averajla şampiyonluğu bir kez daha kaybetti. Ve o dönemde şike operasyonu yapıldı. Bunlar herkesin gözünün önünde yaşanıldı. Şampiyonluk gidebilir, kaybedilebilir,kazanılabilir. Zeki çevik insanlar yetiştirelim.Hırsız insanlar yetiştirmeyelim. Üye olarak katıldığım kongrede seçim kaybedilir seçim kazanılır, eleştiri olabilir , her an her şey olabilir.  Bu çok normal.Olmaması gereken şey gerçekten bilmediğimiz konular hakkında yorum yapmaktır. Ben önceki sezon yönetimde bulundum. Önceki yönetimde bulunan yönetici olarak ben savunma mekanizması da değilim. Kongrede yargılanan sadece Mehmet Bulut’tu. Mehmet Bulut’un başında olduğu bir yenilgi almış bu takım 3.lig’e çıkmış olsaydı 3.lig kupasını  tek başına mı kaldıracaktı mı diye merak ediyorum”dedi.

 1 TRİLYONU O ARKADAŞ ÇOK PARA GÖRÜYOR

 Yeni Başkanın 1 trilyonu çok büyük bir para olarak gördüğünü belirten Bulut, “Size bir takım haksız ithamlarda bulunulsa  ne yaparsınız. Bartınspor  tarihi bir kulüp. Kulüp içinde hırsızlık yapıldı söyleniyor. Seçilmiş olan mevcut Bartınspor Kulüp Başkanı Enes bey diye nitelendiriliyor. Biz yine Enes bey deriz biz hiçbir şey kaybetmeyiz.Çiğ yemedik karnımız ağrımaz hiçbir beklentimiz yok. 1Trilyon para yedi diyen arkadaşlar a söylüyorum bizim için para yedi diyenler para sadece bir araç biz parayı böyle görüyoruz. 1 milyonu o arkadaş  çok para görüyor. Ben şunu kastetmek istiyorum.1 Milyon bizim için değerli olmayabilir.Bunu açık ve net söylüyorum. Onlar görmek için 1 trilyon çok büyük gözüküyor.İpotek koydu diyorlar öyle bir şey yok.İpotek dediğiniz nedir. İpotek resmi kanallarla yapılan bir işlem. Temlik resmi kanlarla yapılan bir işlem.Temlik koymak resmi kanallarla noter vasıtasıyla yapılan bir işlem.Temlik gelirlere el koymak.Mevcut kulüp başkanını böyle suçlayamazsınız.Öyle bir işlem yapmamış mevcut kulüp başkanı böyle suçlanır mı. Mehmet Bulut kimse liste vermeyince takım kayyuma gitmemesi için divan kuruluna liste verdi.Bunu görmeyenler kimseyi suçlayamaz ve kulüp kayyuma gidecekti diye konuşamazlar. Orada gelişen olay şudur.Mevcut yönetim kurulu başkanı Mehmet Bulut kulüp kayyuma gitmemesi için liste sunmuştur. Sunmuş olduğu liste kayyum atanmaması içindir. Bartın 81 ilin bir vilayeti Bartınspor’da bu 81 ilde olan takım. Trabzon bir il Bartın bir il ve Bartın Trabzon’la eş değer.Aynı il takımı. Trabzonspor’a ne hak görüyorsanız Bartınspor’a da aynı  hakkı göreceksiniz. Kulübün 1 milyonda borcu olabilir 50 milyonda borcu olabilir. Şu anda Trabzonspor’un milyarlarca lira borcu var. Şunu kastetmek istiyorum. Siz Bartınspor’a başkan olmak istiyorsanız onun gereğini yerine getireceksiniz. Bilinmeyenleri gerçekleri ortaya çıkarmak gerek. Bir başkan cebinden 1 trilyon para harcadıysa onu böyle suçlamalarla ağır ithamlarda bulunamazsınız ve  bu hakkı size kimse vermez. Yalan yanlış yorumlarla kimseyi karalayamazsınız ve Mehmet Bulut bu kulübü zor durumda sahiplenerek 1 trilyon para vermiştir” dedi.