BTV SPOR
Haberler / Yetenek Taraması Veli Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
Yetenek Taraması Veli Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
Tarih : 17.09.2019 Okunma : 543

Yetenek Taraması Veli Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa hayata geçirdiği Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi 2019-2020  Eğitim Öğretim yılından itibaren eş zamanlı olarak 81 ilde uygulanmaya başlandı.

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında 2019-2020  Eğitim Öğretim yılında Merkez okulların üçüncü sınıf öğrencilerine yapılan testler sonucunda projeye seçilen öğrencilerin velilerine Bartın  Gençlik Merkezi Çok Amaçlı Salonu’nda Gençlik ve Spor İl Müdürü  Ali Özdemir’in n katılımıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü  Ali Özdemir’in  açılış konuşmasıyla başlayan toplantı Şube müdürleri ve antrenörler  tarafından yapılan sunum ile devam etti.

Proje ile ilgili velilerin soruları Gençlik ve Spor İl Müdürü  Ali Özdemir  ve Spor ve Okul Sporları Şube Müdürü  Burhan Çetin tarafından cevaplandırıldıktan sonra toplantı sona erdi.

Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yetenek Taraması Veli Bilgilendirme Toplantısı ile ilgili resmi internet sitesinden paylaşımda bulundu. Spor İl Müdürlüğü resmi internet sitesinde şu paylaşma yer verdi:

  Gençlik ve Spor Bakanlığımızın gerçekleştirdiği Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında İlimizde 64 okulda gerçekleştirilen taramada 2250 öğrenci teste katılmış olup 215 öğrenci başarılı olarak %10 luk başarı dilimine girmiştir. 215 öğrencimizin velileri ile Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesinin amacı ve planlaması hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Programa Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü  Ali Özdemir, Şube Müdürü Fatma Elif Ceylan, İl Spor Koordinatörü Burhan Çetin, Proje Sorumlusu Antrenör Adem  Sarıkaya, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörleri ve öğrenci velileri katılım sağladı.