BTV SPOR
Haberler / Yıldız Futbolun Şampiyonu Hendekyanı Ortaokulu
Yıldız Futbolun Şampiyonu Hendekyanı Ortaokulu
Tarih : 06.03.2019 Okunma : 958

Yıldız Futbolun Şampiyonu Hendekyanı Ortaokulu

Okul Sporları Okullar Arası Yıldız Erkekler Futbol İl Birinciliği Müsabakalarında heyecanı Hendekyanı Ortokulu ile Merkez İmam Hatip Ortaokulu arasında oynanan final maçıyla sona erdi.Final maçında karşılaştığı Merkez Ortaokulu takımını 1-0 mağlup eden Hendekyanı Ortaokulu Şampiyon oldu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okul Sporları  Okullar Arası Yıldız Erkekler Futbol  İl Birinciliği müsabakaları  25 Şubat- 5 Mart 2019 tarihleri arasında oynandı.A 25 Şubat 2019 tarihinde başlayan müsabakalarda A grubunda 5, B grubunda 5 olmak üzere toplam 10 okul takımı mücadele verdi. Gruplarında ilk ikiye giren Hendekyanı Ortaokulu ile Merkez  İmam Hatip Ortaokulu takımları yarı finalde karşılaştıkları rakiplerini yenerek Okullar arası  Yıldız Erkekler Futbol il birinciliği finalinde karşılaştı. Ömertepesi Sentetik 1 nolu sahada oynanan final maçını Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, Merkez İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Ahmet Kuloğlu, Hendekyanı Ortaokul Müdürü Hasan Çomak, Bartın Gençlik Merekzi Müdürü Muammer kaya, Kozcağız İmam hatip Okulu Müdür Yardımcısı Sedat Demirci, Okul Sporları Şube Müdürü Burhan Çetin, Okul Sporları Tertip Komitesi Üyesi Altan Öztoprak, Bartınspor Yönetiminde Görev yapan  Bartın Gençlerbirliği Kulüp Başkanı Oktay Özçelik, , okul yöneticileri, öğretmenler ve her iki okul öğrencileri izledi.

İki takım arasında oynanan mücadeleyi karşılaşmayı ilimiz hakemlerinden Funda Altıok yönetti.15’er dakikadan iki devre halinde oynanan final karşılaşması büyük çekişme içerisinde geçti. Maçın ilk dakikalarında iki takımda kontrollü bir oyun sergiledi. İlk 5 dakikanın ardından iki ekipte açık ve tempolu bir oyun ortaya koydu.Başa baş çeklinde geçen ilk yarıda iki takım oyuncuları  rakip kalede son vuruşlarda etkisiz kaldı. İlk yarının son bölümünde Hendekyanı Ortaokulu rakip kalede etkili oldu. Son dakika içerisinde Kaan Açan ve Arda  Yay yüzde yüzlük gol  pozisyondan yararlanamadı.Müthiş bir mücadeleye sahne olan karşılaşmanın ilk yarısı başladığı gibi 0-0 tamamlandı.

Karşılaşmanın ikinci yarısında  iki ekipte kıran kırana bir mücadele sergiledi. İkinci yarının ilk dakikaları ilk yarıda olduğu bibi başa baş bir mücadeleye sahne oldu.İkinci yarının ortalarında üst üste ataklar geliştiren Hendekyanı Ortaokulu rakip kalede etkili oldu. Maçın son bölümünde oyuna iyice ağırlığını koyan Hendekyanı Ortaokulu geliştirilen ataklardan Bilal Kahraman ile skorda 1-0’lık avantaj sağladı. Son dakikalarda iki takımın girdikleri pozisyonlar sonuçsuz kaldı ve karşılaşma Bilal kahraman’ın attığı tek golle Hendekyanı Ortaokul takımının 1-0 üstünlüğü ile sona erdi. Final maçını 1-0 kazanan Hendekyanı Ortaokulu 2018-2019 Okul Sporları Okullar arası Yıldız Erkekler Futbol müsabakalarında şampiyon oldu.

HENDEKYANI ORTAOKULU BARTIN’I GRUP MÜSABAKALARINDA TEMSİL EDECEK

 İlk yarısı golsüz sona eren maçın ikinci yarısında etkili bir oyun sergileyen ve girilen pozisyonlardan yararlanan Hendekyanı  2018-2019 sezonu Okul Sporları Okullar Arası Yıldız erkekler futbol il birinciliği müsabakalarında şampiyon oldu. Grup maçlarında iyi bir performans göstererek önce yarı fianl ardından finalde karşılaştığı Merkez İmam Hatip Ortaokulu takımını 1-0 mağlup eden Beden Eğitimi Öğretmeni Mustafa Uraz yönetiminde Hendekyanı Ortaokulu ilimizi Gençlik Spor Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan Okullar Arası Türkiye şampiyonası grup müsabakalarında temsil edecek.