BTV SPOR
Haberler / Yıldızlar - Gençler Okçuluk Müsabakaları Tamamlandı
Yıldızlar - Gençler Okçuluk Müsabakaları Tamamlandı
Tarih : 10.04.2019 Okunma : 459

Yıldızlar - Gençler Okçuluk Müsabakaları Tamamlandı

 Gençlik ve Spor Bakanlığı Faaliyet programında yer alan  Okul  Sporları Okullar Arası Yıldızlar - Gençler Okçuluk müsabakaları tamamlandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okul Sporları  Okullar Arası Yıldızlar-Gençler Okçuluk müsabakaları yapıldı. Ömertepesi Spor Salonu Okçuluk Sahasında gerçekleştirilen müsabakalar büyük çekişme içerisinde geçti. Müsabakaları Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Ali Özdemir’de takip etti.  Büyük çekişmeye sahne olan Okullar arası Okçuluk müsabakalarında genç kızlarda  Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesinden Yaprak Yemelek, genç erkeklerde Özel Bahçeşehir Deniz Anadolu Lisesinden Çağın Yiğit, yıldız kızlarda Amerikan Kültür Kolejinden Zeynep Acar ve yıldız erkeklerde İMKB Ortaokulundan Işıkay Deniz birinci oldu.

 2018-2019   Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları kapsamında düzenlenen Okullar arası Yıldızlar-Gençler Okçuluk  müsabakalarında  birinciliği elde eden  Genç Kızlarda  Davut Fırıncıoğlu Andaolu Lisesi ( Yaprak Yemelek), Genç Erkeklerde Çağın Yiğit ( Özel Bahçeşehir Deniz Anadolu Lisesi ), Yıldız Kızlarda Amerikan Kültür Koleji ( Zeynep Acar) ve Yıldız Erkeklerde İMKB Ortaokulu ( Işıkay Deniz) ilimizi Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenleyeceği Okullar Arası Yıldızlar-Gençler Okçuluk Türkiye şampiyonası grup müsabakalarında temsil edecek.

Ömertepesi Okçuluk Sahasında yapılan müsabakalar sonunda;

Genç Kızlarda

Yaprak Yemelek(Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesi)

İrem Nur Uzun (Nene Hatun Kız İmam Hatip Lisesi)

Rana Dinçkal (Nene Hatun Kız İmam Hatip Lisesi)

Ece Dedeağaoğlu (Özel Onadım Eğitim Bilimleri Anadolu Lisesi)

Genç Erkeklerde

Çağın Yiğit (Özel Bahçeşehir Deniz Anadolu Lisesi)

Abdullah Said Kavala (Hasan Sabri Çavuşoğlu Fen Lisesi)

Yıldız Kızlarda

Zeynep Acar (Amerikan Kültür Koleji)

Zeynep Kartal (İMKB Ortaokulu)

Zeynep Vural (Gazi Ortaokulu)

Zeren  Çekici (Amerikan Kültür Koleji)

Yıldız Erkeklerde

Işıkay Deniz (İMKB Ortaokulu)

Ege Nacar (Amerikan Kültür Koleji)

Tuna Coşkun (Gazi Ortaokulu)

Raci Meriç KEYF (Amerikan Kültür Koleji)

MÜSABAKALAR SONUNDA TÖREN DÜZENLENDİ

Ömertepesi Spor Salonu Bahçesi Okçuluk Sahasında yapılan Okullar arası  yıldızlar-gençler Okçuluk müsabakaları sonunda tören düzenlendi.2018 - 2019 eğitim öğretim yılı Okullar Arası Yıldızlar - Gençler Okçuluk müsabakaları sona ererken derece elde eden sporculara madalyaları ve başarı belgeleri verildi. Okul Sporları Okullar arası yıldızlar- gençler  Okçuluk İl Birinciliği müsabakalarında  derece elde eden sporculara kupa ve madalyaları Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Ali Özdemir, Okul Sporları Şube Müdürü Burhan Çetin, Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü Okçuluk Antrenörü   Emrah Şenkal ve verdi. Düzenlenen törende Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Ali Özdemir  müsabakalarda derece elde eden sporcuları kutladı. Özdemir, “ İlimizde düzenlenen Okullar arası Yıldızlar ve Gençler Okçuluk müsabakaları çekişme içerisinde geçti.  Müsabakalara katılım sağlayan tüm sporcularımızı tebrik ediyor, Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil edecek olan sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.