BTV SPOR
Haberler / Ziraat Türkiye Kupası 2. tur maçları tamamlandı
Ziraat Türkiye Kupası 2. tur maçları tamamlandı
Tarih : 14.09.2019 Okunma : 357

Ziraat Türkiye Kupası 2. tur maçları tamamlandı

Futbolda Ziraat Türkiye Kupası ikinci tur karşılaşmaları tamamlandı.Türkiye Kupası 1.Eleme tur maçında Bartınspor’u penaltı atışları sonucu 4-2 mağlup eden Kastamonu Özel İdare Köy Hizmetlerispor 1074 Çankırıspor ile 2.turda oynadığı maçı 5-2 mağlup oldu ve kupaya veda etti.

Kupada tek maç eleme sistemine göre yapılan ikinci turda,  rakiplerini eleyen takımlar belli oldu.Türkiye Kupası 2.tur maçları 10-11 ve 12 Eylül tarihlerinde tek maç eleminasyon usulü oynandı. 2.Tur maçları sonunda Türkiey Kupasında 37 takım 3.tur maçlarında karşılaşacak. Ziraat Türkiye Kupası 1.Eleme tur maçında temsilcimiz Bartınspor’u penaltı atışları sonucu eleyerek 2.tura çıkan Kastamonu Özel İdare Köy Hizmetlerispor 1074 Çankırıspor ile karşılaştı. Çankırtı Stadı’nda oynanan maçta özel İdare Köy Hizmetlerispor’u 5-2 mağlup eden 1074 Çankırıspor 2.tura yükseldi.

Türkiye Kupası 2. Turu'nda oynanan maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

10 Eylül Salı

Kars 36 Spor - Pazarspor: 0-0 (Penaltılarla Pazarspor)

Kemerspor 2003 - Karaman Belediyespor: 2-0

Yeni Orduspor - Fatsa Belediyespor: 0-2

1877 Alemdağspor - Çatalcaspor: 2-0

Kocaelispor - Gölcükspor: 3-1

İçel İdmanyurdu - Serik Belediyespor: 1-0

11 Eylül Çarşamba

Ağrı 1970 Spor - Artvin Hopaspor: 3-3 (Penaltılarla Ağrı 1970 Spor)

Cizrespor - Diyarbekirspor: 1-1 (Penaltılarla Cizrespor)

Yeşilyurt Belediyespor - Elazığ Belediyespor: 0-5

Görelespor - Yomraspor: 3-0

Karaköprü Belediyespor - Siirt İl Özel İdare: 1-2

1954 Kelkit Belediyespor - Ofspor: 1-0

Batman Belediyespor - Mardin BŞ. Başakspor: 1-3

Nevşehir Belediyespor - Osmaniyespor: 0-1

1074 Çankırıspor - Kastamonu Özel İdare K.Hz.: 5-2

Çankaya FK - Kırıkkale Büyük Anadoluspor: 1-4

Erzinspor - Kilis Belediyespor: 3-1

Kozanspor FK - Payasspor: 0-3

Tokatspor - Erbaaspor: 0-2

Altındağ Belediyespor - Yozgat 1959 FK: 1-2

Büyükçekmece Tepecikspor - Halide Edip Adıvar: 1-0

Tavşanlı Linyitspor - Somaspor: 0-1

Maltepespor - Erokspor: 1-3

Manisaspor - Turgutluspor: 1-2

Düzcespor - Darıca Gençlerbirliği: 0-2

Şile Yıldızspor - Karacabey Belediyespor: 1-2

Silivrispor - Bursa Yıldırımspor: 2-0

Bayrampaşa - Bigaspor: 4-1

Bucaspor FK - Nazilli Belediyespor: 2-2 (Penaltılarla Nazilli Bld.)

Fethiyespor - Kızılcabölükspor: 3-2

12 Eylül Perşembe

24 Erzincanspor - Muş Menderesspor: 3-1

Sultanbeyli Belediyesi - Edirnespor: 0-1

Karşıyaka - Muğlaspor: o-o (Penaltılarla Muğlaspor)

Kupada oynanan ikinci tur maçları sonunda tur atlayan 37 takım şöyle:

1461 Trabzon, Pazarspor, Dersim 62, Bitlis Özgüzelderespor, Payasspor, Bozüyük Vitraspor, Bucak Belediye Oğuzhanspor, Anagold 24Erzincanspor, Batman Petrolspor, Siirt İl Özel İdaresi, Van Büyükşehir Belediyespor, Yomraspor, Diyarbekirspor, Kırşehir Belediyespor, Kemerspor 2003, Altındağ Belediyespor, Kilis Belediyespor, Erzin Belediyespor, Karaman Belediyespor, Erbaaspor, Serik Belediyespor, Karadeniz Ereğli Belediyespor, Yeni Orduspor, Körfezspor, Bergama Belediyespor, Çengelköy Futbol Yatırımları, Maltepespor, Gaziosmanpaşa, Şile Yıldızspor, Esenler Erokspor, Silivrispor, Tire 1922, Kocaelispor, Yeni Amasyaspor, Bartınspor, Nazilli Beldiyespor, Bağcılarspor.

Kupada çekilecek üçüncü tur kuralarıyla eşleşmeler belli olacak. Karşılaşmalar, 25-26 ve 27 Eylül'de oynanacak.